Zájezdy > Zahraničí > Vídeň a krásní lipicáni 17.11.2023

Vídeň a krásní lipicáni 17.11.2023


UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK 13.11.2023
Odjezd z Klatov ve 4:00, příjezd do Hofburgu ve Vídni mezi 9 – 9.30 hod.
Vystoupení ve španělské jezdecké škole - trénink lipicánů „Morgenarbeit“ je v 10 hodin a trvá 1 hodinu. Potom nás čeká náhled na stájový dvůr s průvodním slovem Lenky Gotthardové, k jejíž skupince se připojíme a popovídáme si o provozu této unikátní instituce. Následně bude možný nákup drobných upomínkových předmětů v obchůdku u školy a ve 12 hodin se vydáme k Schönbrunnu (přejezd busem), původní rezidenci rakouských císařů.
Od cca 12.30 bude následovat individuální prohlídka kočárů v přilehlém Wagenburgu (vstupné cca 15 Eur, kdo bude mít zájem). Kočáry jsou krásné, nápaditě naaranžované a je jich hodně. Kromě toho je tam vystavené i osmispřeží starokladrubských koní zapřažených do zlaté galakarosy a také tam jsou naši koně vyobrazení na několika vzácných obrazech. Navíc nás zřejmě uvítá zástupce paní ředitelky Wagenburgu Dr. Kurzl -Runtscheiner pan doktor Mario Döberl.
Na nádvoří Schönbrunnu jsou již touto dobou drobné stánky s vánoční tématikou, a tak bude možné si zakoupit různé vánoční dárečky nebo alespoň svařené víno či horké kaštany. Je zde i možnost prohlídky zahrad. Odjezd od zastávky u Schönbrunnu do centra Vídně v 14:00.
Zastávka u Hundertwasserhaus - cca 40 min prohlídka, dále pokračujeme autobusem do centra k zámku Belveder a projdeme pěšky centrum města - kostel sv. Karla Boromejského, Opera, Albertina, Hotel Sachr, kostel sv. Štěpána, Graben, a adventní trhy u radnice.
Odjezd bude v 17:30 hodin z Belariastrase . Příjezd do Klatov cca 22:00.

dobrý tip - doporučujeme toto zboží
skladem


cena: 2000,- Kč

V ceně je doprava, průvodce, vstupné na ranní trénink lipicánů ve španělské jezdecké škole. Cena nezahrnuje jídlo a cestovní pojištění, ale v případě zájmu vám ho můžeme sjednat.
Nástupní místa Klatovy, Sušice, Horažďovice

základní informace
Lokalita

Rakousko

Doba trvání

1 den

Počet možných účastníků

45

Termín(y) konání

17.11.2023