Zážitky na Šumavě > Kam s dětmi o víkendu > Staň se řemeslníkem

Staň se řemeslníkem

Řemeslo má zlaté dno, to věděli již naši předci. Některé z nich se dochovali i do dnešních dnů, jiné bohužel nepřežili stále zrychlující se tempo dnešního života. Díky Regionálnímu Nečtinskému muzeu ale máte příležitost se s některými z nich seznámit a vyzkoušet si výrobu svíčky či mýdla.

skladem


80,- Kč(včetně DPH)
80,- Kč bez DPH

Nečtiny v minulosti patřily mezi centra řemeslné výroby, díky čemuž můžeme obdivovat do dnešních dnů dochované žerďové svícny se znaky jednotlivých cechů. Ty nalezneme v expozici Regionálního muzea. Mezi jednu z největších vzácností muzea můžeme zařadit i 9 figurín, které vytvořila místní kamenice podle skutečných obyvatel Nečtin a okolí.

V Nečtinách se kromě dosud známých tradičních řemesel, jakými jsou řeznictví, mlynářství, sklenářství, pivovarnictví a pekařství, objevovaly i v současnosti méně známé cechy jehlářů, koželuhů nebo provazníků. Neméně zajímavou práci měli svíčkaři a mydláři. V rámci návštěvy tohoto muzea si budete moci vyzkoušet jedno z těchto řemesel. Díky tomu si vyrobíte vlastní originální památku na Nečtiny – vlastnoručně vyrobenou svíčku či mýdlo.

Kromě návštěvy muzea si můžete v Nečtinech prohlédnout řadu zajímavých památek, mezi které patří novogotický zámek, filiální kostel sv. Anny, barokní kostel sv. Jakuba Většího i stavby s prvky venkovské architektury. Obec Nečtiny, která se stala Vesnicí roku 2002, naleznete na severním okraji okresu Plzeň – sever.


Tento balíček připravila a garantuje

Soňa Vašíčková. Pracuje jako vedoucí Regionálního muzea Nečtiny a Turistického Infocentra v Nečtinech, které je centrem kulturního života Nečtinska. Podílí se na zajímavých projektech pro děti, připravuje příměstké tábory, tvořivé dílny aktivní víkendy pro návštěvníky Nečtinska a je hlavním tvůrcem celoročního programu muzea. www.nectiny.cz

základní informace mapa zážitku
Platnost voucheru

6 měsíců

Lokalita

Plzeňský kraj

Město - adresa konání

Nečtiny

Rezervace termínu

Na tel. čísle +420 373 313 299 nebo +420 601 560 335

Doba trvání

1,5 hodiny

Počet možných účastníků

1 - 40 osob